Rok przebudzenia – Pati Garg

Książka Rok przebudzenia

Książka Rok przebudzenia to pozycja dla kobiet, które w końcu doszły do tego momentu, kiedy nie chcą już wciąż spełniać oczekiwań innych. Nie chcą przedkładać potrzeb innych ponad własne. Za to chcą w końcu zacząć myśleć o sobie. Bez oglądania się właśnie na tych INNYCH. Na społeczeństwo, które zawsze „wie”, jaka POWINNA być kobieta, matka, żona, a jaka nie. Pati Garg pisze otwarcie – nie ma tutaj czegoś takiego, jak NIE TAKA. Bo możesz być taka, jak chcesz. To Ty definiujesz siebie, a nie inni. Banalnie? Niektórzy nigdy do tego nie dojrzewają i wciąż żyją według schematów, nie myśląc o tym, czego tak naprawdę potrzebują.

Szczęście i zdrowie

Książka Rok przebudzenia

Książka Rok przebudzenia zbiera wszystko, czego można się dowiedzieć z rozwojowych, jak i trochę magicznych książek. Pojawia się więc i moc intencji, wskazująca, że każdy ma taką rzeczywistość, jaką sam sobie programuje. Pojawia się też intuicja (recenzję książki o rozbudzaniu intuicji przeczytasz TUTAJ). Jest i nauka bycia dobrą dla samej siebie (tak, wiele kobiet musi UCZYĆ się tego, że zasługuje na przyjemności). Tutaj Pati Garg służy pomocą i podaje 10 zdrowych nawyków dla ciała oraz sposoby na rozbudzenie swojego wewnętrznego dziecka. Autorka uwzględnia też wpływ hormonów na samopoczucie i energię kobiety. Tego bowiem też nie powinno się bagatelizować, aby czuć się dobrze w swoim ciele. Jeśli bowiem nauczysz się zwracać uwagę na to, jakie sygnały daje ci ciało – cały organizm ci za to podziękuje.

Dwie energie

Książka Rok przebudzenia

Książka Rok przebudzenia wskazuje też na konieczność wyrównania w sobie energii męskiej i żeńskiej. To bowiem nie zależy od płci. Jin i jang, męskie-żeńskie mamy w sobie, często w nierównowadze co sprawia, że nie działamy z pełnym swoim potencjałem. Wiele kobiet jest zamkniętych na kobiecość, na czucie, emocje, kreacje, intuicje. Działają tylko w sferze logicznej według Pati Garg to życie niepewne, na pół gwizdka.

Wyrównanie poziomów energii męskiej i żeńskiej wymaga jednak poświęcenia czasu samej sobie, zwracanie na samą siebie większej uwagi. Według Pati Garg kobiety zbyt często skupiają się na innych, nie pozwalając równocześnie na to, by to ktoś inny się nimi zaopiekował. Nie pozwalają na odrobinę własnej bezbronności, na troskę o siebie. A co gdyby właśnie pozwolić sobie na to i zobaczyć, co się stanie? Bez żadnej kontroli, bez wpływania na wydarzenia, po prostu być tu i teraz być i poczuć się ważną i zaopiekowaną. To eksperyment dla każdej z nas, która czuje, ze chciałaby zwolnic i odkryć inna jakość swojego życia.

Akceptacja samej siebie

Pati Garg

Pati Garg zwraca uwagę na to, że zwalniając i troszcząc się o siebie, możemy ujrzeć, jak często skupiałyśmy się na tym, by zadowolić innych, by uzyskać ich akceptację -własnym kosztem. Tymczasem cudza akceptacja jest niczym w obliczu oddalenia się od samej siebie. To oczywiście nie wszystko, co niesie nam Rok przebudzenia. Pati Garg poświęca też trochę miejsca krytyce (temu, skąd się bierze i jak na nią reagować), energii seksualnej, uzdrowieniu relacji z pieniądzem – wskazuje między innymi 12 zdrowych nawyków finansowych. Opisuje też metodę na skuteczne manifestowanie marzeń.

Dla niektórych nawet rok to za mało, by się przebudzić. Można bowiem przespać całe życie, nic wartościowego nie przeżywszy. Ale Pati Garg uczy, że można też doceniać każdą chwilę , aby nigdy niczego nie żałować i być szczęśliwym tu i teraz. Gdyż właśnie tu i teraz jest na to najlepsze miejsce i czas.