Aktywuj swoją intuicję –Liz Roberta

Książka Aktywuj swoją intuicję

Ludzie, którzy troszczą się o swój rozwój duchowy, nie mają wątpliwości co do tego, że intuicja istnieje. Słuchanie się jej może prowadzić do podejmowania najlepszych dla nas decyzji. A w dłuższej perspektywie czasowej – po prostu do życia takim życiem, o jakim zawsze marzyliśmy. Autorzy, tacy jak Liz Roberta, pokazują Czytelnikom, jak rozbudzić własną intuicję, a tym samym jak odkryć sens swojej egzystencji. „Trenerka duchowa” (jak można mówić o Liz Robercie) w swojej książce pt. Aktywuj swoją intuicję przedstawia zestaw 21 pytań (plus kilkadziesiąt „podpytań”). Mają one na celu przybliżyć jednostkę do tego, kim jest (kim chce być) naprawdę.

Masz wpływ na to, jak wygląda świat

Każdy z nas ma wpływ na to, jak wygląda świat. A przynajmniej to najbliższe otoczenie, w którym żyjemy na co dzień. Wszystko, czym możemy się ze światem podzielić – a więc nasze talenty, nasze dary, nasze przekonania – może mieć znaczenie. Dla jednostki, dla grupy, dla społeczeństwa. Jak kiedyś ktoś powiedział (kto – już nie pamiętam, nie jest to więc cytat, a jedynie jego parafraza): Nie pytaj, co potrzeba światu. Zapytaj, co ożywia Ciebie, a potem idź i zrób to, bo światu potrzeba ludzi żywych. I to właśnie przyświeca autorce książki Aktywuj swoją intuicję. Wskazuje ona, że tylko podążając własną ścieżką, możemy tworzyć lepszy świat nie tylko dla siebie, ale i dla innych.

Znajdź swój sens

Książka Aktywuj swoją intuicję

Jak każdy z nas dostałeś wyjątkową szansę – znalazłeś się na tym świecie. Jesteś tu. Żyjesz. Spraw więc, aby czuć się tu jak w domu. Znajdź sens swojego życia, aby żyć w zgodzie ze sobą. Sens ten niekoniecznie musi wynikać z zawodu zgodnego „z powołaniem”. Czerpać sens można też z innych dziedzin, wówczas gdy naszej pracy nawet nie lubimy, a wykonujemy ją z konieczności – w końcu pieniądze są niezbędne do życia. Książka Aktywuj swoją intuicję zawiera zestaw specjalnych pytań, które mają nakierować Cię na to, czego tak właściwie chcesz tak naprawdę – tam głęboko. Czego bez wątpienia chce Twoja dusza.

Jeśli żyjesz z dnia na dzień, wpadłeś w rutynę albo wydaje Ci się, że nie masz czasu zająć się czymś innym niż praca i obowiązki domowe – ta książka jest dla Ciebie. Pozwoli Ci na chwilę się zatrzymać i wejrzeć w głąb siebie. Pozwoli odnaleźć to, co zostało zapomniane, co zostało opuszczone.

Aktywuj swoją intuicję w praktyce

Książka Aktywuj swoją intuicję pokaże Ci między innymi, jak za pomocą kinezjologii stosowanej (testowania mięśni) można sprawdzić, czy dana decyzja jest faktycznie zgodna z naszym wewnętrznym pragnieniem, czy też odkryć, jakie są nasze prawdziwe ukryte przekonania. Autorka wskaże też możliwości pracy z koncepcją wewnętrznego dziecka. Zobaczysz także, do czego może Ci się przydać „notes inspiracji”.

Książka Aktywuj swoją intuicję

Tej książki się nie czyta, z tą książką się pracuje. To forma autoterapii, która pozwoli Ci zbliżyć się do prawdziwego siebie. Wystarczy, że szczerze (a więc prosto z mostu, bez zbędnego zastanawiania się) będziesz zapisywać odpowiedzi na pytania postawione przez autorkę. Dotyczą one takich kwestii, jak „poznawanie własnej mocy” (zdolności podejmowania decyzji, zdolności odnoszenia sukcesu (tego czasami też trzeba się nauczyć!)), próba zrozumienia własnego cierpienia, poznawanie tego, co możemy podarować światu z siebie. Pytania pozwolą też na odnalezienie swoich wartości, lepsze zrozumienie własnych problemów i poruszą wiele innych tematów. Bez wątpienia warto sięgnąć po tę książkę, jeśli chcemy pracować nad sobą – i nie zamierzamy tego już odkładać na później.

Żadne osiągnięcie nie przyniesie nam głębokiej wewnętrznej satysfakcji, jeśli nie prowadzi nas tam, gdzie naprawdę powinnyśmy się znaleźć