Życzę szczęścia. Paradoksy, dzięki którym zastanowisz się, co w życiu ważne i rozsądne – Piotr Michoń

Książka Życzę szczęścia

„Szczęście” – to coś, co chciałby mieć każdy, ale nie każdy potrafi to znaleźć. Bo czym właściwie jest to szczęście? I czy znajduje się poza nami? Czy właśnie to my sami w każdej sytuacji możemy być szczęśliwi, jeśli tylko chcemy, co zaznaczył w jednej ze swoich książek Sołżenicyn, a pewnie i nie on jeden… Na co dzień gonimy za tym, co ma nas uczynić szczęśliwymi. Czy to za lepszą pracą, większymi zarobkami, większą liczbą znajomych i przyjaciół, czy to za dobrami materialnymi… Czy to wszystko prowadzi nas właśnie tam – do krainy szczęścia? Zazwyczaj trzeba się o tym samemu przekonać. (Co niektórym zajmuje kilka lat życia, a niektórzy do śmierci nie zdążą tego uczynić..). Jednak Piotr Michoń postanowił przybliżyć Czytelnikom ten temat i rozwiać pewne mity w swojej książce pt. Życzę szczęścia.

Co daje szczęście?

Książka Życzę szczęścia

Zastanawiałeś się, czy sukces zawodowy przyniesie Ci szczęście? Czy może rodzicielstwo jest tym brakującym elementem Twojego życia? A może to sława jest niezbędna do tego, aby poczuć stuprocentowe szczęście i sens życia? Książka Życzę szczęścia jest właśnie dla Ciebie. Piotr Michoń omawia bowiem wszystkie te tematy (i jeszcze więcej). Opiera się na badaniach naukowych, które w przystępny sposób, w swoim luźnym stylu przytacza na łamach tej książki. Jeżeli jednak ktoś wcześniej przeczytał sporo książek popularnonaukowych oscylujących nie tyle koło tematu szczęścia, co w ogóle psychologii człowieka i relacji międzyludzkich, to prawdopodobnie większość tych badań naukowych kojarzy. Ja słyszałam o wielu z nich, dlatego ta książka nie była dla mnie rewelacją, jednak polecam ją tym, którzy do tej pory omijali książki psychologiczne i popularnonaukowe, a jednak mają akurat ochotę przeczytać coś ciekawego.

30 paradoksów szczęścia

Paradoks randek z aplikacji, paradoks posiadania, paradoks wyboru, paradoks Facebooka. Można wymieniać i wymieniać, bo takich paradoksów autor przytacza aż 30. Być może ta książka sprawi więc, że zmienisz swoje przekonania na temat szczęścia. Być może zachęci Cię do tego, aby żyć bardziej świadomie. Aby więcej być tu i teraz, niż rozmyślać o przeszłości czy przyszłości; niż gonić za pieniędzmi i sukcesem. Omówione w książce Życzę szczęścia paradoksy jasno bowiem pokazują, że nie zawsze to, o czym marzymy, jest tym, co da nam faktyczne szczęście. Książka Życzę szczęścia Piotra Michonia nie jest jednak poradnikiem, nie znajdziemy tam recepty na szczęśliwe życie.